Çam Kozalaktan Dekoratif Baykuş Yapımı

Sıfıra yakın maliyetli dekoratif ürünler paylaşmaya devam ediyoruz. Çok şık ve eğlenceli kozalak baykuşlar yapacağız. Raflarımızı, tv ünitelerimizi, çalışma masalarımızı, kitaplıklarımızı süslemek için çok güzel bir alternatif.

kozalak-baykus

Evinde keçe artığı, şönil çubuk, makas ve yapıştırıcı olan herkes yapabilir. Güzel ülkemizde çam ağacı yetişmeyen memleket yok zaten; en yakın çam ağacına başvurarak birkaç kozalak temin ettiğiniz zaman kadro tamam.

Lafı uzatmadan yapılışına geçelim. Yukarıda da belirttiğimiz üzere gereken malzemeler:
Kozalak
Renkli Keçeler
Makas
Yapıştırıcı
Şönil çubuk

lia-owl-12

Malzemeleri hazırladıktan sonra ilk işimiz 2 numarlı resimde görüldüğü gibi kaş, göz, gaga ve kanatlarını kesmek oluyor.

lia-owl-34

Kesme işlemini bitirdikten sonra, önce 3 numaralı resimdeki gibi yapıştırarak yüzü ve kanatları oluşturuyoruz daha sonra 4 numaralı resimdeki gibi kozalağımıza yüzü ve kanatları yapıştırıyoruz.

lia-owl-56

Son aşamada ise ayakları yani pençeleri yapıyoruz. Evet resimlerde ayaklar için şönil çubuklar kullanılmış, evinizde varsa yada kolay temin edebilirseniz siz de kullanın ama yoksa çok dert etmeyin zira yine keçeden ayaklar yapabilirsiniz.

Hayal gücünüzü ve kendi renklerinizi de işin içine kattıktan sonra daha güzel kozalak baykuşlar yapabileceğinizden eminiz.

Haydi kolay gelsin…

 

Kaynak: liagriffith.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest