Su toplaması neden olur ?

Su toplaması neden olur ?

Su toplamasının birden fazla sebebi vardır.Bunların bazıları tramvaya bağlı olarak ortaya çıkabilir ,bazıları belli bir deri hastalığı nedeniyle olabilmektedir.Bir de bunların yanı sıra güneşe bağlı güneş yanıklarında veya doğrudan yanıklarda ortaya çıkan su toplamalarında göz önünde bulundurur isek su toplamasının çok fazla sebebi olabilmektedir. Cilt de su toplamasının tedevaisi de dolayisiyla sebebe yönelik olarak yapılır tedavide hekimin yada kişinin yaklaşımı sebebin ne olduğunu anlamak ile doğru orantılıdır. Doğrudan su toplaması olarak baktığımız zaman olaya hücrelerin içinde mevcut olan   sıvının belli sebeple dışarı sızması ve eğer belli bir sürenin üzerinde orada kalır isede ikincil olarak olaya iltahabi bulaşıp iltahaplanabilir ama normalde başlanğıçta su toplaması iltahapsız bir sıvı birikimidir, bu sıvıda normal fizyolojik vucudun içinde olan sıvıya benzer bir sıvıdır.

Su toplaması
Su toplaması eğer bir tramvaya bağlı ise tramvanın süresi ile doğru orantılı olarak saatlerle veya günlerle ilgili olabilir ama eğer kuvvetli bir güneş yanığına bağlır olarak su toplaması söz konusu ise ozaman güneş yanığını takip eden erken dönemde saatler içinde bir kaç saat içinde güneş yanığına bağlı olarak güneş yanığına bağlı su toplaması ortaya çıkmaktadır.

Doğrudan yanıkta yine ayynı şekilde bir kaç saat geçtiktik sonra yanık olan bölğede çevresinde kızarıklık ile birlikte su toplanan dokuyu görürüz ve bu su toplanan içeriği için tedavi yoluna gidilmez ise sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest